sadfasdfasdfsadfsadf

ROZWÓJ OSOBISTY DLA KAŻDEGO
Od 18 lat pomagamy w rozwoju biznesowym, finansowym i osobistym.

Data dodania, 06 maja 2020

Jak znaleźć kluczyk do szczęśliwego życia?

Wszyscy pragniemy dobrego życia. Chcielibyśmy mieć jak najmniej problemów i trosk, a jak najwięcej powodów do zadowolenia z siebie i wielu chwil pełnych entuzjazmu.
Jak w natłoku codziennych zajęć i obowiązków oraz świadomości upływającego czasu odnaleźć klucz do emocjonującego i dającego nam zadowolenie życia?
Z moich doświadczeń wynika, że odpowiedź dla każdego może być inna, a czasem też potrzeba „chwili” aby to zrozumieć. Jedno jest pewne, każdego dnia, mniej lub bardziej świadomie ocieramy się o szereg składowych, które warunkują…

SPOKÓJ EMOCJONALNY (SPOKÓJ WEWNĘTRZNY)
Bycie blisko siebie samego to równowaga psychiczna, duchowa i emocjonalna ale także zwykła codzienność. Pewne indiańskie przysłowie mówi, że „każdy z nas jest jak dom z czterema pokojami: fizycznym, mentalnym, emocjonalnym i duchowym. Zazwyczaj przez większość czasu przebywamy w jednym pokoju, ale jeśli nie wejdziemy do każdego z nich codziennie nawet na chwilę, chociażby po to, aby go przewietrzyć, to nie jesteśmy kompletną osobą”.
Kiedy wreszcie poukładasz się wewnętrznie sam ze sobą, to prędzej czy później w innych obszarach Twojego życia dostrzeżesz zmiany na lepsze.

BĄDŹ WDZIĘCZNY I NAUCZ SIĘ CIESZYĆ DROBNOSTKAMI
„Wdzięczność jest najzdrowszą ze wszystkich ludzkich emocji. Im częściej wyrażasz wdzięczność za to co masz, tym bardziej prawdopodobne, że dostaniesz jeszcze więcej żeby ją wyrażać.” Zig Ziglar
Niewątpliwie wdzięczność to złożone uczucie, którego nie da się wyćwiczyć i nauczyć na zawołanie. Pojawia się naturalnie i jest konsekwencją prawdziwej dojrzałości emocjonalnej. Doświadczymy jej gdy będziemy czerpali przyjemność z życia i będziemy żyli w świadomych relacjach z innymi ludźmi.

NIECH TWOJA PRACA STANIE SIĘ TWOJĄ PASJĄ
„Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu” Konfucjusz.
W trakcie naszego życia spędzamy średnio 10 tysięcy dni w pracy. Biorąc pod uwagę, że poświęcamy na nią 8 godzin dziennie, daje nam to 80 tysięcy godzin „harówy”. Warto więc zadać sobie kilka pytań :
Czy to co robię naprawdę sprawia mi radość?
Czy to czym się teraz zajmuję chciałbym/abym robić do końca życia i o jeden dzień dłużej?
Jeśli odpowiedzi na powyższe pytania są twierdzące to serdecznie Ci gratuluję, bo według badań, jesteś w grupie 6 % Polaków, którzy są w pełni usatysfakcjonowani z zajęcia, które wykonują.

POZWÓL SOBIE NA MARZENIA
„To marzenia dają nam siłę, by iść dalej” Tess Gerritsen
Przede wszystkim zachęcam Cię do tego, abyś odpowiedział/ a sobie na pytania:
O czym marzę?
Czy to jest na pewno moje marzenie?
Daj sobie szansę na oddawanie się marzeniom tak jak robią to dzieci, czyli szczerze, na 100 % i bez ograniczeń. Mój syn pokazał mi dziś letni dom w Californii warty 250 milionów dolarów i z uśmiechem na ustach powiedział, że jak dorośnie i zostanie architektem, to będzie w takim mieszkał. W jego oczach widziałam tyle radości i taką pewność, jakby ten dom już był jego. Zatem do dzieła – pozwól sobie na twoje własne prawdziwe marzenia i realizuj je bez oglądania się na innych, czy rozmyślania o tym co ludzie powiedzą. To Twoje życie!

PRZESTAŃ PORÓWNYWAĆ SIĘ Z INNYMI
„Być sobą w świecie, który nieustannie próbuje uczynić cię kimś innym, to największe osiągnięcie” Ralph Waldo Emerson
Wielu ludzi pragnie być, w ciągu swojego życia, tak wieloma osobami, zanim odkryje, że najbardziej chciałaby być po prostu sobą. Zachwycamy się życiem innych, a tak rzadko swoim. Ciągle za czymś gonimy i brakuje nam czasu, a świat wymyśla i podsuwa nam nowe zajęcia. Nie bardzo już umiemy zatrzymywać się, odpoczywać i słuchać siebie.
Jak podają badania, to czego najbardziej żałują ludzie w późnym wieku, to fakt, że za bardzo słuchali innych, którzy mówili im, jak powinni żyć. Zamiast słuchać kolejnych doradców warto zwrócić się ku sobie i na podstawie własnych odczuć budować poczucie własnej wartości, aby w pełni móc odczuwać radość życia.

BĄDŹ OPTYMISTĄ
Optymistom żyje się łatwiej, a badania do których dotarłam pokazują, że również i dłużej (średnio, w porównaniu do pesymistów, o 15% dłużej).
„Żeby zrobić niezadowoloną minę, trzeba wprawić w ruch siedemdziesiąt dwa muskuły, żeby się uśmiechnąć – zaledwie czternaście ” Bill Newman
Zatem tylko od Ciebie zależy czy chcesz tak bardzo męczyć swoje ciało…

DBAJ O WYSOKI POZIOM ENERGII
„Wysyłaj w świat dobrą energię, ona do Ciebie wróci” Bogusław Szedny
Kiedy masz wysoki poziom energii, umysł działa sprawnie i jest bardzo aktywny. Twoje samopoczucie jest dobre, a organizm jest odporny na choroby. Wykazujesz wtedy większą odwagę do działania i większą pewność siebie. W tym stanie Twój umysł jest otwarty na szanse i możliwości, a trudne sytuacje wydają się wówczas łatwiejsze do rozwiązania.
Zastanów się i przeanalizuj jakie czynności w ciągu dnia obniżają, a jakie podnoszą Twój poziom energii i jaki to ma wpływ na Twoje działania.

BĄDŹ WYTRWAŁY
Czym jest wytrwałość – to konsekwencja, upór i zdecydowanie w działaniu oraz dążeniu do celu. Ponadto jest ściśle związana z naszymi emocjami, a dokładnie z umiejętnością panowania nad nimi oraz ich wpływu na nasze myślenie i zachowanie.
„Jak długo powinniśmy próbować? Do skutku”. Jim Rohn

Wyniki badań opublikowane przez prof. Angelę Lee Duckworth w książce „Upór. Potęga pasji i wytrwałości” pokazują, że wytrwałość rośnie w stałym tempie w ciągu życia człowieka: im człowiek starszy, tym robi się bardziej wytrwały. Na wykresie sporządzonym przez badaczkę wyraźnie widać, że najwyższy poziom wytrwałości występuje u osób w wieku 50+ (tu krzywa wytrwałości idzie mocno w górę).

Każdy z nas ma w sobie swój własny świat wytrwałości – dla każdego z nas będzie ona oznaczać coś innego. Warto zapamiętać, że sztuką jest wytrwać gdy droga do celu usłana jest wzlotami i upadkami, a często bywa i tak, że więcej w tej drodze potknięć i przeszkód niż zwycięstw. Jednak mimo tego zachęcam, jeśli na czymś naprawdę Ci zależy, próbuj to osiągnąć… do skutku!

Szukajcie kluczyka, a znajdziecie…

Powodzenia!!!
Edyta Kluczyk

Blog Akademia Osiagniec

Sztuka efektywności Akademia Osiagniec