sadfasdfasdfsadfsadf

ROZWÓJ OSOBISTY DLA KAŻDEGO
Od 18 lat pomagamy w rozwoju biznesowym, finansowym i osobistym.

Data dodania, 06 kwietnia 2020

Emocje w koronie

Obecna sytuacja, w której, z dnia na dzień, przyszło nam się odnaleźć jest dla nas wszystkich życiowym sprawdzianem tego, jak radzimy sobie w sytuacjach stresowych i jak zarządzamy swoimi emocjami. Próby odnalezienia się w odwróconej do góry nogami codzienności wymagają od nas podejmowania każdego dnia różnych, często niewygodnych decyzji.

W życiu kilka razy podejmowałam ważne i trudne decyzje. Ważne dlatego, że zmieniały bieg moich losów, trudne albowiem łączyły się z emocjami. Za każdym razem przekonywałam się, że zarówno ważność jak i trud podjęcia decyzji przeceniałam. Z jakiego powodu? Otóż  tak pracuje nasz umysł – pod wpływem emocji wartość zdarzenia znacznie wzrasta. Dla przykładu, góra wydaje nam się większa do pokonania gdy wciąż skupiamy się na własnym zmęczeniu. Pamiętam jak ciężko było spełnić jedno z moich marzeń i wejść na Rysy, kiedy koncentrowałam się na tym jak bolą mnie nogi i ile jeszcze godzin zostało do wejścia. Wiecie, że droga jest bardziej kręta gdy liczymy jej zakręty? Wtedy jeszcze tego nie wiedziałam.

Może warto zmienić strategię i zacząć uwalniać umysł od tego co „utrudnia” podejmowanie ważnych decyzji czyli, od nadmiernych myśli. Zamiast potęgować emocje i nakręcać (nie)możliwe scenariusze wydarzeń w swojej głowie warto uspokoić umysł, wyciszyć się, odpocząć i odzyskać wewnętrzną równowagę, która w obecnej sytuacji może okazać się niezbędna.

Zamiast skupiać się na odległym punkcie w przyszłości zachęcam do koncentrowania się
na małych krokach tu i teraz i realizowania ich każdego dnia.

Ro-blog Emocje

Jak powiedział św. Franciszek z Asyżu „Zacznij od robienia tego co konieczne. Potem rób to, co możliwe i nagle okaże się, że robisz rzeczy niemożliwe.”
W obecnym czasie jest nam o tyle trudniej, że wiele pytań pozostanie bez odpowiedzi. Niektórych odgórnych decyzji nie jesteśmy i nie będziemy w stanie zrozumieć. Wręcz będą budzić nasz sprzeciw. Z wieloma sytuacjami nie będziemy też w stanie się pogodzić.

W czasie globalnego kryzysu mamy nareszcie okazję aby być prawdziwym człowiekiem. Możemy docenić pracę innych, bez których życie byłoby o wiele cięższe. Możemy komuś pomóc, być może docenić życie bez wielu rzeczy, które zwykle wydawały nam się niezbędne. Zachęcam Cię do próby przekonania się, jak wspaniałe są proste rzeczy i ile mogą dać radości. Choćby własnoręcznie upieczony chleb czy zapach domowego, drożdżowego ciasta. Możemy myśleć pozytywnie i wykorzystać ten czas na zwolnienie tempa życia i zastanowienie się nad tym, ilu prostych rzeczy zupełnie nie docenialiśmy na co dzień, aż do teraz. I jak bardzo kruche jest życie. Jak bardzo nasze plany może pokrzyżować choroba, kryzys, ktoś lub coś niespodziewanego. Przede wszystkim jednak – jak wiele spraw, za którymi gonimy na co dzień, nie ma absolutnie żadnego znaczenia.

Ro-Blog Akademia Osiagniec

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Obserwujemy obecnie, że świat się „zatrzymał”. Natura w bardzo dosadny sposób pokazuje nam, że powinniśmy zwolnić. Jeszcze nigdy powietrze w Chinach, Włoszech i innych krajach, nie było tak czyste, jak w ostatnich kilku tygodniach.

Ziemia w tym momencie może przez chwilę odetchnąć. Ludzie chorują na płuca ale jednocześnie zaczynają oddychać pełną piersią. Zdezorientowane zwierzęta zaczynają wychodzić na ulice miast i przechadzać się swobodnie. Jesteśmy „zmuszeni” do spędzania czasu z najbliższymi. Słyszycie jak to brzmi? Niektórzy z nas dopiero zaczynają odkrywać z kim żyją pod jednym dachem i jak bardzo oddalili się od siebie.
Może warto chwilę pomyśleć, po co to wszystko?
Co pozytywnego możemy wynieść z takich doświadczeń? Z mojego punktu widzenia to doskonała lekcja pokory i kolejna nauka jak być wdzięcznym za to co mamy. Kolejna możliwość pracy nad emocjami, które towarzyszą nam każdego dnia. Teraz ciężko powiedzieć, że brak nam czasu na to, aby skoncentrować się na tym co naprawdę czujemy i co czują nasi bliscy…
Bardziej sprzyjającego czasu możemy już nie otrzymać w darze od losu…

Pozdrawiam
Edyta Kluczyk

5-dniowy Program Rozwoju Akademii Osiagniec