sadfasdfasdfsadfsadf

ROZWÓJ OSOBISTY DLA KAŻDEGO
Od 18 lat pomagamy w rozwoju biznesowym, finansowym i osobistym.

Data dodania, 23 listopada 2019

Co z tymi emocjami? Emocje Kobiety, Żony, Matki…

Emocje to rodzaj wewnętrznego przyjaciela, który mówi mi prawdę i który mobilizuje mnie, by z tej prawdy skorzystać” 

Ks. Marek Dziewiecki

Zwykle z dumą i chętnie chwalimy się faktem, że potrafimy racjonalnie myśleć. Chętnie przyznajemy się do tego, że jesteśmy intelektualistami i że potrafimy w logiczny sposób analizować to co dzieje się wokół nas. Tymczasem raczej mało kto chlubi się faktem, że jest człowiekiem wrażliwym emocjonalnie. Na forum publicznym łatwo nam przychodzi mówić o naszych przekonaniach, ale nie   o naszych przeżyciach.  Dzieje się tak zwykle dlatego, że w środowiskach, w których żyjemy popularne jest przekonanie, iż emocje pełnią jedynie drugoplanową rolę, że nie są tak ważną cześcią naszej psychiki, jak zdolność myślenia.

Nic bardziej mylnego…

Już od najmłodszych lat możemy zauważyć, że kobiety  są o wiele bardziej emocjonalne od mężczyzn. Ineligencja emocjonalna, w którą zostałyśmy wyposażone od urodzenia, z jednej strony, ułatwia nam komunikację z ludźmi dzięki, między innymi, zdolności do empatii, z drugiej strony nierzadko komplikuje różne sytuacje życiowe, ponieważ zbyt dużo analizujemy czy niepotrzebnie przeżywamy jakąś sytuację.

Trochę aktorsko Nasze Role…

Jak sądzicie ile kobiet zaczyna dzień od sprawienia sobie komplementu?

A ile od spojrzenia w lustro i powiedzenia do tej kobiety po drugiej stronie – Jesteś piękna i wyjątkowa! Twój dzień będzie świetny !

Co tak naprawdę o sobie myślimy?

Ciekawa jestem odpowiedzi…

Z badań wynika, że 50 % kobiet ma problem z przyjmowaniem komplementów na swój temat.
Może to świadczyć o niskim poczuciu własnej wartości, na które mają wpływ, między innymi przekonania, którymi żyjemy. Zaakceptowanie i pokochanie siebie pozwala nam na co dzień doświadczać  pozytywnych emocji i tym samym starać się być lepszą wersją samego siebie.

M jak Mama

Zapewne wiele kobiet pamięta narodziny swojego dziecka, pierwsze kroki, pierwsze słowa i mnóstwo innych, zapierających dech w piersiach, momentów. Jednak macierzyństwo ma też inne strony i inne kolory.

„Najchętniej wyszłabym z domu, trzasnęła drzwiami i wróciła za parę lat jak dzieci dorosną i zaczną się dogadywać”

„Gdybym mogła, to na tydzień wypisałabym się z roli Mamy”

Jak myślicie czy Matki miewają takie myśli? Zapewne tak, miewają. Te i wiele, wiele innych.
W tym miejscu należałoby zadać inne pytanie : Czy dają sobie prawo i przyzwolenie do stawiania takich pytań.  Czy pozostają w prawdzie emocjonalnej z samą sobą, czyli szczerze komunikują co tak naprawdę czują. Z doświadczenia wiem, że częściej kobiety mówią to co chciałoby usłyszeć otoczenie z obawy przed oceną i zdaniami typu : „Co z Ciebie za matka, wyszłaś z domu”, „Powinnaś być szcześliwa i zawsze uśmiechnięta, przecież jesteś Mamą”

Myślę, że to ważne, aby każda kobieta , która ma zaszczyt bycia Mamą sama przed sobą odpowiedziała na pytanie – Czy pozostaję w prawdzie emocjonalnej ?

Męskie ramię

„Żaden mężczyzna nie znajdzie w sobie takiej empatii, troskliwości czy subtelnej delikatności, jaką ma przeciętna kobieta” Jacek Pulikowski

Mężczyźni, z racji mniejszej emocjonalności, często totalnie nie są w stanie zrozumieć  swojej partnerki życiowej. Komunikując się w racjonalny, logiczny, „męski” sposób powodują, że mówimy dwoma różnymi językami i dziwimy się, że są między nami nieporozumienia.

Zapewne większość kobiet chce żyć w zgodnym, partnerskim związku opartym na poprawnej komunikacji i zdrowych relacjach. Nic prostszego ☺

Zatem, z racji wrodzonego talentu kobieta ma zaszczyt nauczenia swojego partnera życiowego wczuwania się i rozumienia  emocji  innych ludzi. Mężczyzna natomiast  powinien dbać o poczucie bezpieczeństwa swojej kobiety, troszczyć się o nią i słuchać tego co ma do powiedzenia  (bez dawania rad ☺) Od tego warto zacząć budowanie świadomych relacji.

Kobieta w ciągu swojego życia gra w wielu spektaklach, wcielając się w najróżniejsze  role  i tylko od niej samej zależy z jakimi EMOCJAMI schodzi ze sceny.

Edyta Kluczyk

Trening Emocji Akademia Osiagniec